Szkoła podstawowa – Tychy – 3 zasady, jak wybrać idealną placówkę

Szkoła podstawowa – Tychy – to pierwsze miejsce, w którym nasze dziecko zacznie zdobywać prawdziwą wiedzę. Po nieco beztroskich czasach przedszkola, będzie musiało przyzwyczaić się do szkolnej ławki, zadań domowych i ocen. Właśnie dlatego wielu rodziców pragnie, aby ten przeskok nie był dla ich pociechy zbyt trudny. Poniżej przedstawiamy 3 zasady, którymi warto się kierować, kiedy wybieramy szkołę podstawową. 

Szkoła podstawowa Tychy – prywatna lub publiczna

Prywatna szkoła podstawowa od wielu lat nie jest już luksusem zarezerwowanym wyłącznie dla bogatych rodzin. Zalety tej placówki doceniają coraz częściej rodzice, pragnący zapewnić swemu dziecku możliwie najlepszy start w życiu. Popularność tego miejsca podyktowana jest przede wszystkim licznymi zaletami. Wśród najważniejszych zalet, jakimi wyróżnia się wspomniana szkoła podstawowa, wymienić należy między innymi: 

  • wykwalifikowaną kadrę pedagogiczną;
  • mniejsze oddziały klasowe niż w tradycyjnych szkołach;
  • liczne zajęcia dodatkowe;
  • nowocześnie wyposażone sale;
  • wsparcie specjalistów – pedagoga, logopedy czy psychologa;
  • ciekawy program nauczania.

Nie da się ukryć, są to zalety, dzięki którym nasze dziecko z pewnością pokocha to miejsce, a nauka stanie się dla niego czystą przyjemnością. 

Szkoła podstawowa w Tychach – dogodna lokalizacja

Lokalizacja to kolejna bardzo istotna kwestia, na którą zwracamy uwagę, kiedy szukamy w Tychach szkoły podstawowej. To istotne nie tylko z punktu widzenia ucznia, ale również rodzica. Atrakcyjna lokalizacja sprawi, że dojazdy do placówki nie będą problemem. W godzinach szczytu rodzice będą mogli uniknąć korków, a dzieci bezpiecznie wrócić do domu. 

Oddziały specjalne i integracyjne

Kiedy wybieramy szkołę podstawową w mieście Tychy i nie tylko, warto również postawić na integrację. Obecnie placówki z oddziałami integracyjnymi oraz  specjalnymi coraz chętniej wybieramy ze względu na liczne plusy takiego rozwiązania.

Przede wszystkim pod uwagę należy wziąć mniejsze oddziały klasowe, a także program nauczania dostosowany do możliwości poznawczych każdego dziecka. Mniejsze klasy to także lepsza integracja i kameralna atmosfera. Nauczyciele mogą więcej czasu poświęcić swoim podopiecznym, a to z pewnością przełoży się na lepsze wyniki w nauce. Przykładem jest Akademia Rozwoju Otwarte Okno: http://www.otwarteokno.edu.pl/strony/16/szkola/